Holandia, sport: Wielki mecz Feyenoordu! Pokazali klasę

Szczególnie pierwsza połowa wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów z Benficą była w wykonaniu rotterdamczyków imponująca. Ostatecznie goście z Rotterdamu wygrali 3-1 i zwiększyli swoje szanse na awans do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Już po 33. minutach gry Feyenoord prowadził w Lizbonie 2-0, a strzelcami bramek byli Ayase Ueda i Antoni Milambo. Przewaga bramkowa rotterdamczyków mogła być jeszcze większa, ale dwa inne trafienia Feyenoordu zostały ostatecznie anulowane.

W pierwszej połowie sędzia nie uznał drugiego gola Uedi z powodu faulu, opisuje portal nu.nl. Z kolei na na początku drugiej części gry gol Gernota Traunera nie został zaliczony z powodu spalonego.

Kiedy w 66. minucie kontaktową bramkę dla Portugalczyków strzelił Kerem Aktürkoglu nadzieje piłkarzy i kibiców gospodarzy odżyły.

Feyenoord zachował jednak zimną krew, kontrolował przebieg spotkania, a w doliczonym czasie gry wynik na 3-1 ustalił Milambo. Było to jego drugie trafienie tego czwartkowego wieczora, bardzo udanego dla holenderskiej futbolu. Rotterdamczycy rozegrali wielki mecz i pokazali wysoką klasę.

Wygrana w Lizbonie była już drugim z rzędu wyjazdowym zwycięstwem Feyenoordu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W poprzedniej kolejce ekipa z portowego miasta wygrała w Gironie 3-2.

Jedynie początek rywalizacji w tych prestiżowych rozgrywkach był dla Feyenoordu kiepski. Przypomnijmy, w pierwszej kolejce rotterdamczycy przegrali na własnym terenie z Bayerem Leverkusen aż 0-4.

Po trzech kolejkach fazy ligowej tegorocznej LM, rozgrywanej w tym roku w nowym formacie, Feyenoord ma na koncie 6 punktów. Daje mu to 16. pozycję wśród 36 klubów biorących udział w fazie ligowej.

W sumie każdy zespół rozegra w fazie ligowej 8 meczów, za każdym razem z innym rywalem. Do fazy pucharowej awansują zespoły z pierwszych 24 miejsc, z czego drużyny z pierwszych 8 pozycji zapewnią sobie od razu miejsce w 1/8 finału, a zespoły z miejsc 9-24 zagrają najpierw w 1/16 finału.

W tegorocznej edycji LM występują dwie holenderskie drużyny. Oprócz Feyenoordu w tych prestiżowych rozgrywkach rywalizuje PSV. Ekipa z Eindhoven po trzech kolejkach ma na koncie jedynie 2 punkty i zajmuje w tabeli 28. miejsce.

24.10.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.