Holandia, sport: Radość w Eindhoven. Remis z gigantem w LM

We wtorek wieczorem w meczu trzeciej kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów PSV Eindhoven zremisowało z PSG w Paryżu 1-1.

Wywalczenie punktu w stolicy Francji to dla ekipy z Eindhoven spory sukces. PSG było zdecydowanym faworytem spotkania i tak też wyglądała sytuacja na boisku. Paryżanie dominowali, oddali aż 26 strzałów (wobec 8 rywali), ale nie wykazali się skutecznością.

To goście z Holandii jako pierwsi zdobyli gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Noa Lang, który niedawno wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Prowadzenie PSV było zaskoczeniem, bo w pierwszej fazie meczu to gospodarze stwarzali okazję za okazją.

W końcu dało to PSG zasłużonego gola. Przyczynił się do tego w dużym stopniu bramkarz gości, Walter Benitez. Argentyńczyk nie popisał się przy strzale rywala i przepuścił piłkę między nogami. Strzelcem bramki z 55. minuty - jak się okazało ostatniej tego wieczora - był Hakimi.

Po trzech kolejkach fazy ligowej LM klub z Eindhoven ma na koncie 2 punkty i znajduje się w dolnej części tabeli. W nowej formule LM faza ligowa składa się z ośmiu kolejek, a do kolejnej rundy awansuje 24 z 36 drużyn.

23.10.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.