Holandia, sport: Słodkie zwycięstwo Legii, AZ żegna się z pucharami

Klub z Alkmaar przegrał ostatni mecz fazy grupowej Ligi Konferencji z Legią 0-2 i odpadł z europejskich pucharów.

Pierwsze spotkanie AZ z Legią w tych rozgrywkach zakończyło się skandalem. Przypomnijmy, po przegranym 0-1 meczu Legii w Alkmaar dwóch piłkarzy polskiego klubu zostało aresztowanych. 28-letni Serb Radovan Pankov i 33-letni Josué Pesqueira spędzili noc w holenderskim areszcie.

Polskie i holenderskie media różnie relacjonowały to zdarzenie. Strona holenderska twierdziła, że to polscy kibice i piłkarze byli agresywni, a władze Legii zarzucały AZ, że to ochrona stadionu w Alkmaar ich zaatakowała.

W czwartkowy wieczór Josué Pesqueira ponownie odegrał ważną rolę, ale tym razem na boisku. To po jego dwóch świetnych asystach bramki dla gospodarzy zdobyli Yuri Ribeiro (34. minuta) i Blaž Kramer (81.).

AZ rozegrało słabe spotkanie i oddało tylko jeden strzał w światło bramki. W dodatku Holendrzy kończyli mecz w osłabieniu, bo w 51. minucie czerwoną kartkę za brutalny faul zobaczył Bruno Martins Indi.

Pierwsze miejsce w grupie E Ligi Konferencji zajęła Aston Villa (13 punktów), a Legia była druga (12 punktów). To właśnie te dwa kluby awansują do fazy pucharowej tych rozgrywek. AZ z 6 punktami na koncie zajęło trzecie miejsce i żegna się w tym sezonie z europejskimi pucharami.

15.12.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.