Holandia, sport: Udało się! Ajax pozostaje w europejskich pucharach

Amsterdamczycy pokonali w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy gości z Aten i pozostają w grze w europejskich pucharach.

Przed tym meczem Ajax zajmował ostatnie miejsce w grupie B Ligi Europy. Amsterdamski klub nie miał już szans na zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w grupie i awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

Dzięki wygranej 3-1 na własnym terenie z AEK klub ze stolicy z Amsterdamu awansował jednak na trzecie miejsce i w dalszej części sezonu zagra w mniej prestiżowej Lidze Konferencji.

Już w pierwszych 20 minutach czwartkowego meczu kibice w stolicy Holandii zobaczyli trzy gole. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Apkom, potem wyrównał Garcia, a następnie gola na 2-1 dla Ajaxu strzelił Taylor. W drugiej połowie Apkom ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3-1.

Pierwsze miejsce w grupie B Ligi Europy zajęło Brighton & Hove Albion (13 punktów), a drugie Olympique Marsylia (11 puntów). Ajax uzbierał 5 punktów, a AEK tylko 4.

Jedyny polski zespół w Lidze Europy, Raków Częstochowa, przegrał w czwartek z Atalantą na własnym terenie aż 0-4. Raków zajął ostatnie miejsce w grupie D i pożegnał się z europejskimi pucharami.

15.12.2023 Niedziela.NL // fot. PixelBiss, Holandia / shutterstock.com / zdjęcie ilustracyjne