Etiopski biegacz wygrał maraton w Amsterdamie! [WIDEO]

Tsegaye Getachew po raz drugi wygrał maraton w Amsterdamie. Etiopski biegacz przebiegł na Stadionie Olimpijskim dystans 42 195 km z nieoficjalnym czasem 2 godzin, 5 minut i 38 sekund.

Drugie miejsce zajął jego rodak, Boki Asefa, z czasem 2 godzin, 5 minut i 40 sekund. Jako trzeci wyścig zakończył Izraelczyk, Maru Teferi, z czasem 2 godzin 5 minut i 42 sekund. Najlepszym Holendrem był Khalid Choukoud, który zajął dziesiąte miejsce. Przybył na metę czasem 2 godzin 9 minut i 30 sekund.

Co ciekawe, Getachew zwyciężył, choć przypadkowo zboczył z trasy na ostatnim kilometrze, tracąc prowadzenie. Pomimo tej sporej starty, był w stanie wyprzedzić rywali. Wideo tego wyczynu można obejrzeć: TUTAJ

Spośród kobiet, etiopska lekkoatletka Yalemzerf Yehualaw poprawiła rekord trasy w maratonie w Amsterdamie. 25-letnia biegaczka była pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety na Stadionie Olimpijskim z czasem 2 godzin, 16 minut i 52 sekundy.

Elitarni biegacze wystartowali o godzinie 9:00, kiedy panowały doskonałe warunki pogodowe: temperatura wynosiła 14 stopni Celsjusza, było sucho i wiał niezbyt silny wiatr.

22.10.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.