Holandia, sport: „Zawstydzająco słaby” mecz Oranje

Reprezentacja Holandii przegrała w Lidze Narodów z Niemcami 0-1. W całym spotkaniu Pomarańczowi oddali tylko jeden strzał w światło bramki rywali…

„Bez lidera, bez charakteru, bez planu” - tak mecz w Monachium skomentował dziennik „AD”. Według tej gazety Pomarańczowi grali „zawstydzająco słabo, szczególnie w pierwszej połowie”, a porażka była zasłużona.

Jedyny gol spotkania padł w 64. minucie, kiedy to pięknym strzałem „w okienko” popisał się Jamie Leweling. Jedynie nieskuteczności rywali Holendrzy zawdzięczają to, że rozmiar porażki był minimalny.

Bardziej niż wynik - przegrana 0-1 z Niemcami na wyjeździe to przecież nie katastrofa - holenderskich komentatorów i kibiców może martwić styl gry podopiecznych Ronalda Koemana.

-Jest dla mnie jasne, że to była zasłużona porażka. Pierwsza połowa była bardzo słaba. Byliśmy bardzo niedokładni i łatwo traciliśmy piłkę, przez co oni mogli stwarzać zagrożenie. Druga połowa była lepsza, ale trudno nam przychodziło kreowanie szans - powiedział po meczu kapitan Oranje Stefan de Vrij, cytowany przez „AD”.

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Europy Holandia ma na koncie 5 punktów i zajmuje drugie miejsce w grupie 3 dywizji A. Także Węgry mają 5 punktów, a liderem są Niemcy (10 punktów). Bośnia i Hercegowina na razie zdobyła tylko jeden punkt.

15.10.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.