Emocjonujące zwycięstwo nad Turcją i awans do półfinału

Reprezentacja Holandii w piłce nożnej imponująco awansowała do półfinałów Mistrzostw Europy, odwracając losy meczu przeciwko Turcji. W Berlinie, w ćwierćfinale, Holandia wygrała 2-1.

Mecz rozpoczął się mocno dla Oranje, z wczesną szansą dla Memphisa już w 59 sekundzie po rozpoczęciu gry, jednak strzał poszybował nad bramką. Niedługo potem nieudane dośrodkowanie Dumfriesa minęło bramkę tuż obok. Turcja, która dokonała trzech zmian w składzie, zaczęła stopniowo przejmować inicjatywę, głównie dzięki szybkiemu i zwinnemu Yilmazowi, który stanowił duże wyzwanie dla holenderskiej obrony.

Zagrożenie ze strony Turcji zmaterializowało się na dziesięć minut przed przerwą. Güler idealnie dośrodkował w kierunku dalszego słupka, gdzie Akaydin, niezakłócony przez holenderskiego bramkarza Verbruggena, który był przykuty do ziemi, skierował piłkę głową do siatki.

Ten emocjonujący mecz oznacza szóstą okazję, kiedy Holandia osiągnęła półfinały Mistrzostw Europy, co ponownie potwierdza odporność drużyny dzięki ich mocnemu powrotowi do gry w drugiej połowie.

06.07.2024 Niedziela.NL / fot. Shutterstock, Inc.