Holandia, sport: Holender bez szans w Melbourne w starciu z młodą gwiazdą

Mimo szybkiej porażki w starciu z Jannikiem Sinnerem holenderski tenisista Jesper de Jong może wracać z Australian Open z poczuciem satysfakcji.

23-letni Jesper de Jong zajmuje obecnie dopiero 161. miejsce w rankingu ATP. Do turnieju głównego w Melbourne awansował dzięki trzem wygranym w kwalifikacjach. Występ w tegorocznym Australian Open był jego singlowym debiutem w turniejach wielkoszlemowych.

W pierwszej rundzie pochodzący z Haarlemu 23-latek pokazał się z bardzo dobrej strony i w czterech setach pokonał Argentyńczyka Pedro Cachina. W drugiej rundzie miał już jednak dużo silniejszego przeciwnika.

Jannik Sinner to jeden z największych tenisowych talentów ostatnich lat. 22-letni Włoch zajmuje obecnie 4. miejsce w rankingu ATP i uchodzi za jednego z faworytów do wygranej w Australii.

W starciu z nisko sklasyfikowanym Holendrem Sinner nie miał większych problemów. Włoch wygrał 6-2, 6-2, 6-2, a cały mecz trwał jedynie godzinę i 43 minuty.

- To bardzo dobry zawodnik. Jest młody i życzę mu wszystkiego najlepszego. Jestem pewien, że jeszcze nieraz zagra w turniejach wielkoszlemowych - powiedział o De Jongu Włoch, cytowany przez portal nu.nl.

17.01.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.