Holandia, sport: Ale powrót! Wielki mecz holenderskiego tenisisty

W meczu pierwszej rundy Australian Open najwyżej sklasyfikowany holenderski tenisista Tallon Griekspoor przegrywał już 0-2 w setach. 27-latek z Haarlemu odwrócił jednak losy meczu.

Rywalem Grieksoora w pierwszym meczu w Melbourne był o rok młodszy Rosjanin Roman Safiullin. Holender zajmuje obecnie 31. miejsce w rankingu ATP, a Safiullin jest 36.

Na papierze to zatem Griekspoor był faworytem, ale początek meczu tego nie potwierdził. Safiullin gładko wygrał pierwsze dwa sety 6-2, 6-3. Wiele wskazywało na to, że Griekspoor szybko pożegna się z tegorocznym Australian Open.

Tak się jednak nie stało. Holender pokazał wielki hart ducha i siłę psychiczną. Griekspoor nie załamał się i czekał na swoje szanse. W trzecim secie doszło do tiebreaku, wygranego przez Holendra 7-3.

Również dwa kolejne sety wygrał 27-latek z Haarlemu. Ostatecznie po prawie czterech godzinach walki Griekspoor pokonał Safiullina 2-6, 3-6, 7-6 (3), 6-4, 7-5. Dla Holendra było to pierwsze zwycięstwo w sezonie (przedtem przegrał dwa mecze w United Cup).

W drugiej rundzie rywalem Griekspoora będzie 19-letni Francuz Arthur Fils, zajmujący obecnie 34. miejsce w rankingu. Holender grał już z nim pod koniec ubiegłego sezonu i nie wspomina tego meczu dobrze. Fils pokonał Griekspoora w US Open po zaciętej, pięciosetowej walce.

W ubiegłym roku przygoda Griekspoora z Australian Open zakończyła się na trzeciej rundzie. Przegrał w niej z wyżej notowanym Stéfanosem Tsitsipasem, który awansował wtedy do finału.

16.01.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.