Holandia, sport: Ale forma! Holenderska tenisistka zdeklasowała rywalkę

Holenderska tenisistka Arantxa Rus gładko wygrała w pierwszej rundzie Australian Open z Ukrainką Anheliną Kalininą. Rus pokonała młodszą i wyżej sklasyfikowaną rywalkę 6-1, 6-0.

33-letnia Rus zajmuje obecnie 45. miejsce w rankingu WTA, a 26-letnia Kalinina jest na 30. miejscu. Na papierze faworytką tego meczu była więc Ukrainka, ale na korcie wyglądało to zupełnie inaczej.

Już w pierwszym secie Holenderka dwukrotnie przełamała serwis przeciwniczki, a w drugim secie Rus jeszcze bardziej się rozpędziła. Mecz na korcie 1573 Arena trwał niespełna półtorej godziny.

Rus miała 25 piłek wygrywających, wobec tylko 9 rywalki. Kalinina nie wykorzystała żadnej z 14 piłek na przełamanie i popełniła aż 34 niewymuszone błędy (Holenderka miała ich 18).

33-letnia Holenderka dopiero trzeci raz w karierze awansowała do drugiej rundy Australian Open. Przedtem udało się jej to w 2011 i 2020 r. Jak dotąd najlepszym wynikiem Rus w wielkoszlemowym singlu była 1/8 finału Roland Garros w 2012 r.

W drugiej rundzie rozgrywanego w Melbourne turnieju rywalką Rus będzie Rosjanka Anna Kalinskaja, sklasyfikowana na 75. miejscu w rankingu WTA. Rosjanka wygrała w pierwszej rundzie z Amerykanką Katie Volynts (103. w rankingu).

15.01.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.