Holandia, sport: Niepokonani! W Eindhoven ustanowią nowy rekord?

Szesnaście meczów w Eredivisie, szesnaście zwycięstw. PSV rozgrywa jak dotąd perfekcyjny sezon . W minioną niedzielę klub z Eindhoven po raz kolejny pokazał, że w tym roku nie ma sobie w Holandii równych.

Ekipę z miasta Philipsa czekał, przynajmniej na papierze, trudny wyjazdowy mecz z AZ. Drużyna z Alkmaar jest w czołówce tabeli Eredivisie, ale w niedzielę była bez szans.

Już po 16 minutach goście prowadzili 3-0, po golach Luuka de Jonga, Ismaela Saibariego i Sergiño Desta. W drugiej połowie wynik na 4-0 ustalił De Jong. Piłkarze PSV oddali w tym meczu aż 23 strzały, a słabiutkie AZ zaledwie… jeden.

Jeśli PSV wygra także kolejny mecz ligowy, to wyrówna rekord Eredivisie, jeśli chodzi o najdłuższą serię zwycięstw na otwarcie sezonu. Poprzedni rekord także należy do tego klubu i pochodzi z sezonu 1987/1988.

W ostatniej kolejce ligowej w tym roku także drugi w tabeli Feyenoord wygrał 4-0, w wyjazdowym spotkaniu z Heraclesem. Z kolei Ajax znów stracił punkty, remisując na własnym terenie z PEC 2-2.

Po 16 kolejkach Eredivisie klub z Eindhoven ma komplet 48 punktów. Feyenoord uzbierał 38 punktów, Twente 34, AZ 33, a Ajax 25. Następna kolejka zaplanowana jest na 12-14 stycznia.

18.12.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.