Holandia, sport: „Czy to dowcip?”. W Rotterdamie zaskoczeni losowaniem

Znowu AS Roma… Tak zapewne pomyślało wielu kibiców Feyenoordu po losowaniu par 1/16 finału Ligi Europy.

Feyenoord walczył w tym sezonie w Lidze Mistrzów, ale w fazie grupowej zajął dopiero trzecie miejsce, za Atlético Madryt i Lazio. Oznaczało to brak awansu do fazy pucharowej LM, ale z pucharami europejskimi Feyenoord się nie pożegnał.

Drużyny z trzeciego miejsca w grupie LM zyskują prawo do gry w mniej prestiżowej Lidze Europy. Ich rywalami są ekipy, które w fazie grupowej Ligi Europy zajęły drugie miejsca w grupie LE.

Z ośmiu potencjalnych przeciwników Feyenoord ponownie wylosował Romę. To właśnie ten rzymski klub w dwóch minionych sezonach pokonywał rotterdamczyków.

Przypomnijmy, w maju 2022 r. Feyenoord przegrał 0-1 z Romą w finale Ligi Konferencji. W ubiegłym sezonie klub z portowego miasta przegrał z Włochami w ćwierćfinale Ligi Europy. W dwumeczu było 2-4 (1-0, 1-4).

- Czy to dowcip, pomyślałem. Już często bywaliśmy w Rzymie. Nie tylko, by grać z AS Romą, ale też z Lazio. To już czwarty raz - powiedział Gernot Trauner, obrońca Feyenoordu, cytowany przez portal nu.nl.

Pierwsze spotkanie dwumeczu Feyenoord-AS Roma zaplanowano na 15 lutego w Rotterdamie. Rewanż w Rzymie odbędzie się tydzień później.

19.12.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.