Holandia, sport: Czternaste zwycięstwo z rzędu! Wielka forma w Eindhoven

PSV wygrało w niedzielę w Rotterdamie z Feyenoordem 2-1 i przedłużyło imponującą serię ligowych zwycięstw do czternastu. Ten sezon w wykonaniu podopiecznych Petera Bosza jest imponujący.

14 meczów, 14 zwycięstw, prowadzenie w tabeli i 10 punktów przewagi nad kolejną drużyną - pierwsza część sezonu Eredivisie jest dla kibiców z miasta Philipsa jak bajka.

W niedzielę ekipę z Eindhoven czekało być może najtrudniejsze ligowe wyzwanie w tym sezonie, czyli wyjazdowe starcie z Feyenoordem, aktualnym mistrzem kraju i drugą drużyną w tabeli.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli, ale w drugiej części gry PSV w ciągu trzech minut zdobyło dwie bramki. Strzelcami byli Saibari i Boscagli. Kontraktowego gola dla gospodarzy strzelił Giménez, ale to było za mało. PSV wygrało 2-1 i ma na koncie już 42 punkty.

Drugi w tabeli Feyenoord uzbierał jak dotąd 32 punkty. Następne pozycje zajmują AZ i Twente (po 30 punktów). Ajax, który w ten weekend wygrał na wyjeździe 2-1 z NEC, jest dopiero ósmy (18 punktów).

PSV w tym sezonie radzi sobie dobrze także w Lidze Mistrzów. Drużyna z Eindhoven wygrała niedawno 3-2 w Sevilli i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej tych rozgrywek.

04.12.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.