Holandia, sport: Los AZ zdecyduje się w Warszawie

AZ wciąż ma szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji. Aby go wywalczyć, ekipa z Alkmaar będzie musiała w ostatniej kolejce wygrać na wyjeździe z Legią.

W czwartek AZ wygrało z bośniackim Zrinjski Mostar 1-0. Jedynego gola meczu strzelił Vangelis Pavlidis w 59. minucie z rzutu karnego. AZ zrewanżowało się Bośniakom za bolesną porażkę z początku tych rozgrywek. AZ prowadziło wtedy 3-0, ale ostatecznie przegrało 3-4.

W drugim meczu grupy E Aston Villa pokonała u siebie Legię 2-1. Pierwszy gol dla gospodarzy padł już w 4. minucie, a jego strzelcem był Moussa Diaby. W 20. minucie wyrównał Ernest Muçi, a w 58. minucie zwycięską bramkę dla angielskiego klubu strzelił Alexander Moreno.

Po pięciu kolejkach fazy grupowej na czele tabeli grupy E jest Aston Villa (12 punktów), już pewna awansu do kolejnej fazy Ligi Konferencji. Legia jest druga (9 punktów), AZ trzecie (6), a Zrinjski (3) zajmuje ostatnie miejsce.

AZ wciąż ma szanse na awans do fazy pucharowej, ale nie będzie to łatwe zadanie. Ekipa z Alkmaar w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Legią. Tylko zwycięstwo da holenderskiemu klubowi drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej.

W październiku mecz Legii z AZ w Alkmaar zakończył się skandalem. Przed meczem, wygranym przez AZ 1-0, doszło do starcia kibiców polskiego klubu z holenderską policją. Po meczu według holenderskiej strony miało dojść do szarpaniny pomiędzy dwoma piłkarzami Legii i ochroniarzem.

W efekcie aresztowano na krótko dwóch zawodników Legii. Przedstawiciele Legii twierdzili, że to Holendrzy byli agresywni. Obie strony wydały oświadczenia, w bardzo różny sposób opisujące tę sytuację.