Holandia, sport: Totalna dominacja Holendra w Formule 1

Także w ostatnim wyścigu tego sezonu Formuły 1 to Max Verstappen przyjechał na metę jako pierwszy. Wygrana w Abu Zabi była jego 19. zwycięstwem w tym roku.

Kierowca Red Bulla kompletnie zdominował ten sezon i zapewnił sobie trzeci tytuł mistrzowski w karierze. Vestappen w 22 Grand Prix tylko 3 razy nie był pierwszy (dwa drugie miejsca i jedno piąte).

W klasyfikacji generalnej Holender uzbierał aż 575 punktów. Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Sergio Pérez (285 punktów), a na trzeciej pozycji sezon zakończył Lewis Hamilton (234 punkty) z Mercedesa.

W klasyfikacji zespołów oczywiście wygrał Red Bull Racing - Honda RBPT, z 860 punktami na koncie. Walka o drugą pozycję trwała do ostatniego wyścigu. Ostatecznie drugi był Mercedes (409), który minimalnie wyprzedził Ferrari (406 punktów).

Również w wyścigu w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Verstappen wygrał z dużą, prawie 18-sekundową przewagą. Drugi był Charles Leclerc (Ferrari), a trzeci George Russel z Mercedesa.

Verstappen ma na koncie już 54 wygrane Grand Prix. W historii Formuły 1 więcej wyścigów wygrało tylko dwóch zawodników. Lewis Hamilton ma na koncie 103 wygrane, a Michael Schumacher 91.