Holandia, sport: Ale forma w Eindhoven! Już 13. wygrana z rzędu

PSV wygrało w ten weekend wyjazdowe spotkanie z Twente 3-0 i pozostaje niepokonane w Eredivisie. Także będący w dużo gorszej sytuacji Ajax odniósł pewne zwycięstwo.

13 meczów, 13 zwycięstw - pierwsza część tego sezonu ligowego jest dla PSV fantastyczna. Na papierze wyjazdowy mecz z Twente wydawał się być dużym wyzwaniem, bo przed tą kolejką Twente zajmowało trzecie miejsce w tabeli.

Mecz w Enschede rozpoczął się jednak dla gospodarzy fatalnie. Już w 25. minucie czerwoną kartkę zobaczył Mees Hilgers. Liderzy z Eindhoven bezlitośnie wykorzystali grą w przewadze. W doliczonym czasie gry gola strzelił Joey Veerman, a w drugiej części spotkania po jednym trafieniu dorzucili Robin Pröpper i Johan Bakayoko.

Drugi w tabeli Feyenoord wygrał derby z Exlcesiorem 4-2, zaś AZ po wygranej na własnym terenie z Volendam 3-0 awansowało na trzecią pozycję. PSV ma 39 punktów, Feyenoord 32, ekipa z Alkmaar - 29, a Twente 27.

Po fatalnej pierwszej części sezonu, kiedy to Ajax był nawet na ostatnim miejscu w tabeli, również amsterdamscy kibice mogą być teraz w nieco lepszych humorach. W niedzielę Ajax wygrał na własnym terenie z Vitesse aż 5-0. Pierwszy gol Jorrela Hato padł już w 3. minucie, a po 12. minutach gospodarze prowadzili 2-0 (po trafieniu Kristiana Hlynssona).

W następnej kolejce Eredivisie dojdzie do starcia na szczycie tabeli: Feyenoord zmierzy się w Rotterdamie z PSV. W sezonie 2018-2019 PSV również wygrało pierwszych 13 spotkań, ale w 14 meczu przegrało właśnie w Rotterdamie.

Czy tym razem będzie podobnie, a może jednak PSV przedłuży serię zwycięstw? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę (początek spotkania o godz. 12:15).

27.11.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.