Holandia, sport: Koniec marzeń w Rotterdamie. Feyenoord pożegnał się z Ligą Mistrzów

To już pewne, choć do zakończenia fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostała jeszcze jedna kolejka: Feyenoord zajmie w grupie E trzecie miejsce i nie awansuje do fazy pucharowej.

Z drugiej strony trzecie miejsce oznacza, że mistrzowie Holandii nadal będą rywalizować w europejskich pucharach, tyle że nie w LM, ale w Lidze Europy.

We wtorek rotterdamczycy zmierzyli się na własnym terenie z Atlético Madryt. Gospodarze zaczęli pechowo, bo już w 14. minucie Lutsharel Geertruida strzelił gola samobójczego. Co ciekawe, nie był to jedyny „samobój” tego dnia.

W 57. minucie prowadzenie gości z Madrytu powiększył Mario Hermoso. W 77. kontaktowego gola dla holenderskiego zespołu zdobył Mats Wieffer, ale cztery minuty później Santiago Giménez skierował piłkę do własnej bramki. Feyenoord przegrał, dosyć pechowo, 1-3.

W drugim meczu grupy E Celtic przegrał w Rzymie z Lazio 0-2. Po pięciu kolejkach jest już pewne, że do fazy pucharowej LM z grupy E awansują Atlético (obecnie 11 punktów) i Lazio (10). Feyenoord (6) będzie trzeci i zagra w Lidze Europy, a Celtic (1) pożegna się z grą w europejskich pucharach.

29.11.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.