Holandia, sport: Wygrana Legii, porażka AZ

Dla kibiców z Alkmaar czwartkowy wieczór nie był udany. AZ przegrało w Lidze Konferencji Europy wyjazdowe spotkanie z Aston Villą 2-1.

Przez kilka minut wydawało się, że może dojść do niespodzianki. Po bezbramkowej pierwszej połowie w 52. minucie Vangelis Pavlidis dał gościom prowadzenie. Holendrzy długo się z niego nie cieszyli, bo w 61. minucie wyrównał Diego Carlos, a w 81. minucie wynik na 2-1 dla gospodarzy ustalił Olloe Watkins.

W drugim meczu grupy E Ligi Konferencji Legia pokonała bośniacki Zrinjski 2-0. Oba gole padły w pierwszej połowie: w 14. minucie bramkę zdobył Rafał Augustyniak, a w 30. minucie Josué Pesqueira wykorzystał jedenastkę.

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Legia wydaje się być bardzo bliska awansu do fazy pucharowej, a AZ - bardzo odległe. Legia, podobnie jak Aston Villa, ma na koncie 9 punktów. Klub z Alkmaar i Zrinjski mają po 3 punkty.

W następnej kolejce tych rozgrywek AZ będzie podejmować na własnym terenie gości z Bośni, a Legia zmierzy się z Aston Villą. Jeśli mecz Legii z Anglikami zakończy się remisem, to oba te kluby zapewnią sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek jeszcze przed ostatnią kolejką fazy grupowej.