Holandia, sport: Rekord PSV, kolejna wpadka Ajaxu

Dwanaście meczów, dwanaście wygranych - PSV świetnie sobie radzi w pierwszej części sezonu Eredivisie.

W niedzielę ekipa z Eindhoven nie miała większym problemów z PEC Zwolle. PSV wygrało na własnym terenie 4-0, a pierwszy gol spotkania padł już w 5. minucie. Jego strzelcem był Lozano, a potem kolejne trafienia dołożyli Til, De Jong i Tillman.

Przy okazji podopieczni Petera Bosza ustanowili nowy rekord holenderskiej ligi. PSV jest pierwszą drużyną w historii Eredivisie, która w jedenastu kolejnych meczach strzeliła po co najmniej trzy bramki.

Klub z miasta Philipsa ma na koncie już 36 punktów. Drugi w tabeli jest Feyenoord, który w niedzielę wygrał w Rotterdamie ważny mecz z AZ 1-0. Feyenoord ma na koncie 29 punktów, a AZ (26 punktów) jest czwarte, za Twente (27 punktów), które zremisowało 3-3 z NEC.

Kolejną wpadkę zaliczył Ajax, który jak w tym sezonie spisuje się w lidze fatalnie. Amsterdamczycy jedynie zremisowali w Almere 2-2. Gospodarze bramkę, dającą im jeden punkt, strzelili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy.

Ajax od niedawna ma nowego trenera, Johna van 't Schipa. Dwa pierwsze mecze ligowe pod jego wodzą amsterdamczycy wygrali, ale tym razem musieli się zadowolić jedynie remisem. Klub ze stolicy Holandii zajmuje obecnie dopiero dwunastą pozycję w tabeli Eredivisie.