Holandia, sport: Znowu porażka. Ajax ostatni w grupie

Amsterdamczycy nie wykorzystali w czwartek przewagi własnego terenu i przegrali w stolicy Holandii z Brighton & Hove Albion 0-2.

Po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Europy Ajax zajmuje ostatnie miejsce w grupie B. Holenderski klub ma na koncie tylko 2 punkty i wciąż jest bez zwycięstwa. Trzecie jest AEK (4 punkty), drugi Brighton (7 punktów), a na czele grupy znajduje się Olympique Marsylia (8 punktów).

Pierwszego gola amsterdamczycy stracili już w 15. minucie po błędzie w obronie Silvano Vosa. Strzelcem był Fati. Mecz był dosyć wyrównany i nie obfitował w wiele okazji do strzelenia gola. Goście byli jednak dużo skuteczniejsi i w 53. minucie podwyższyli prowadzenie do 2-0 po trafieniu Adingry.

Także w poprzednim spotkaniu z Brighton, wtedy na wyjeździe, Ajax przegrał 0-2. W drugim meczu grupy B Olympique wygrał na wyjeździe z AEK również 2-0.

Dla trenera Johna van ’t Schipa była to pierwsza porażka w roli szkoleniowca amsterdamczyków. Pierwsze dwa mecze pod jego wodzą Ajax wygrał, ale były to spotkania w Eredivisie.

Ajax ten sezon ma jak dotąd fatalny. W pewnym momencie stołeczny klub był nawet na ostatnim miejscu w tabeli Eredivisie. Teraz Ajax zajmuje w krajowej lidze 11. pozycję, a także w Lidze Europy sytuacja nie wygląda najlepiej.

W czwartek w Lidze Europy walczył też Raków Częstochowa. Mistrz Polski przegrał w Portugalii ze Sportingiem 1-2. Raków już od 12. minuty grał w osłabieniu, bo czerwoną kartkę zobaczył Bogdan Racovitan. Mistrz Polski z jednym punkcie na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy D.

10.11.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.