Holandia, sport: Wygrali! Wielka radość w Eindhoven

PSV wygrało w środę ważny mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów z Lens 1-0 i nadal ma spore szanse na awans do fazy pucharowej.

W Eredivisie ekipa z Eindhoven nie ma w tym sezonie sobie równych. PSV wygrało jak dotąd jedenaście z jedenastu spotkań i z kompletem 33 punktów jest na czele tabeli Eredivisie.

W Lidze Mistrzów nie było już tak łatwo. Przed środowym meczem w Eindhoven z Lens drużyna z miasta Philipsa miała na koncie tylko dwa punkty uzyskane w trzech spotkaniach.

Ten wieczór należał jednak do PSV. Dzięki trafieniu Luuka de Jonga gospodarze już w 12. minucie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Mecz był wyrównany, goście z Francji mieli swoje szanse, a po jednym z ich strzałów tylko słupek uratował PSV przed wyrównaniem.

Gospodarze „dowieźli” jednak korzystny dla nich wynik, a mecz kończyli, grając z przewagą jednego zawodnika, bo w doliczonym czasie gry drugiej połowy czerwoną kartkę zobaczył Morgan Guilavogui.

Dla PSV było to pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów od 2015 r. Dzięki trzem punktom ze spotkania z Lens piłkarze z Eindhoven awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy B. PSV ma na koncie 5 punktów, tyle samo co Lens. Na pierwszym miejscu jest Arsenal (9 punktów), który w środę wygrał u siebie z Sevillą, sklasyfikowaną obecnie na ostatnim, czwartym miejscu w grupie (2 punkty).

W następnej kolejce fazy grupowej PSV zmierzy się na wyjeździe z Sevillą. W ostaniej kolejce ekipę z Eindhoven czeka ciężkie zadanie: rywalem liderów Eredivisie będzie Arsenal, ale to PSV będzie miało przewagę własnego terenu.

09.11.2023 Niedziela.NL  // fot. Shutterstock, Inc.