Holandia, sport: Pomarańczowi pokonali w Lidze Narodów Polskę 1-0

Piłkarska reprezentacja Holandii wygrała w piątek w Amsterdamie z Biało-Czerwonymi 1-0. Spotkanie Ligi Narodów dla obu reprezentacji było pierwszym oficjalnym meczem od początku pandemii koronawirusa.

Holendrzy wygrali zasłużenie, co potwierdzają statystyki. Holendrzy oddali 14 strzałów, a Polacy 2. W posiadaniu piłki przewaga też była wielka, 65% do 35% na rzecz Oranje.

Szczególnie w drugiej połowie spotkania dominacja Pomarańczowych była zdecydowana. To wtedy też padł jedyny gol spotkania. W 61. minucie pierwszą w karierze bramkę dla reprezentacji zdobył Steven Bergwijn.
Mecz z powodu pandemii koronawirusa rozegrano przy pustych trybunach. W składzie Polaków na spotkanie w Amsterdamie nie było m.in. Roberta Lewandowskiego, odpoczywającego po męczącym sezonie pełnym sukcesów (m.in. wygrana w Lidze Mistrzów).

Dla selekcjonera Oranje Dwighta Lodewegesa był to pierwszy mecz w tej roli. Lodeweges przejął obowiązki trenera reprezentacji po tym, jak dotychczasowy selekcjoner Ronald Koeman został trenerem FC Barcelony.

W drugim meczu grupy A Ligi Narodów Włosi zremisowali na własnym terenie z Bośnią i Hercegowiną 1-1. W poniedziałek rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania w tej grupie. Holendrzy zmierzą się z Włochami, a Polska z Bośnią i Hercegowiną. Początek obu spotkań o godz. 20:45.

W pierwszej edycji Ligi Narodów UEFA (2018/2019) Holandia dotarła do finału, w którym przegrała z Portugalią 0-1.