Holandia, sport: Osiem zwycięstw z rzędu! Mistrzowie w formie

Podobnie jak w poprzednim sezonie, PSV fantastycznie rozpoczęło rywalizację w Eredivisie. Osiem meczów, osiem zwycięstw - forma mistrzów Holandii robi wrażenie.

W miniony weekend ekipa z Eindhoven pokonała na własnym terenie Spartę Rotterdam 2-1. Pierwszego gola już w 10. minucie zdobyli goście (bramka Tobiasa Lauritsena), ale z prowadzenia długo się nie cieszyli.

Na przerwę piłkarze PSV schodzili już z przewagę 2-1. Straty odrobili w trzy minuty. Najpierw pomógł im Arno Verscheuren, strzelając gola samobójczego, a decydującą bramkę strzelił Luuk de Jong.

Przez prawie całą drugą połowę gospodarze grali w osłabieniu, bo w 49. minucie czerwoną kartkę zobaczył Matteo Dams. Sparta nie była jednak w stanie przełożyć przewagi liczebnej na gola i wróciła z miasta Philipsa bez punktów.

W ubiegłym sezonie PSV wygrał pierwszych 17 meczów Eredivisie i zdobyło tytuł. Czyżby ten scenariusz miał się powtórzyć w tym sezonie? Na razie ekipa z Eindhoven wygrała pierwszych osiem spotkań ligowych i jest zdecydowanym liderem w tabeli.

PSV ma na koncie 24 punkty, a drugi w tabeli Utrecht ma ich 19 (zespół z Utrechtu rozegrał jednak o jeden mecz mniej). Trzecie jest AZ (16 punktów), a czwarte Twente (14). Ajax z 13 punktami na koncie jest dopiero piąty, ale ma do rozegrania dwa zaległe mecze. Także Feyenoord (jeden zaległy mecz) ma 13 punktów.

07.10.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.