Holandia, sport: Najlepiej w karierze! Holender awansował w Nowym Jorku

Holenderski tenisista Tallon Griekspoor po raz pierwszy w karierze awansował do trzeciej rundy US Open.

Przeciwnikiem Holendra w drugiej rundzie był Sebastián Báez, 23. zawodnik światowego rankingu ATP. Argentyńczyk od początku spotkania popełniał wiele błędów i już po niespełna dwudziestu minutach Griekspoor prowadził 5-0.

Jak się okazało, przyczyną gorszej gry wyżej sklasyfikowanego przeciwnika były problemy zdrowotne. Argentyńczyk skorzystał w przerwie z pomocy lekarskiej, ale niewiele to dało. Przy stanie 6-1, 2-0 Baéz poddał mecz.

Tym samym sklasyfikowany w światowym rankingu na 40. miejscu Griekspoor po raz pierwszy w karierze zagra w trzeciej rundzie US Open. W dwóch poprzednich latach Holender żegnał się z Nowym Jorkiem już po pierwszej rundzie.

Wywalczenie awansu do kolejnej rundy nie będzie łatwe. Przeciwnikiem Griekspoora będzie Grigor Dimitrov, obecnie dziewiąta rakieta świata i półfinalista US Open z 2019 r.

Z turnieju kobiet odpadła już ostatnia z Holenderek. Arantxa Rus nie miała szans w starciu z dużo wyżej sklasyfikowaną Emmą Navarro. Amerykanka wygrała w drugiej rundzie z Rus 6-1, 6-1.

29.08.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.