Holandia, igrzyska: Brąz w pływaniu dla Holandii!

W środę wieczorem Holandia zdobyła trzeci medal na igrzyskach w Paryżu. Pływak Caspar Corbeau wywalczył brąz na dystansie 200 m żabką.

Złoto zdobył Francuz Léon Marchand, a srebro Australijczyk Zac Stubblety-Cook. Dla 22-letniego Francuza był to już trzeci złoty medal w trakcie tych igrzysk. Wcześniej był najlepszy na 200 m motylkiem i 400 m stylem zmiennym.

Urodzony w Kalifornii Corbeau dopiero od 2017 r. reprezentuje Holandię. Dziadkowie 23-letniego Corbeau ze strony ojca pochodzą właśnie z kraju tulipanów. Corbeau uznał, że jako reprezentant Holandii będzie miał większe szanse na udział w międzynarodowych zawodach i walkę o medale.

Dla Holandii brąz Corbeau był trzecim krążkiem zdobytym w Paryżu. Wcześniej tego dnia wioślarska czwórka podwójna mężczyzn wywalczyła złoto, a wioślarska czwórka kobiet srebro.

W pierwszych czterech dniach paryskich zawodów Holandia nie zdobyła ani jednego medalu. Był to pod tym względem najgorszy początek letnich igrzysk dla Pomarańczowych od 36 lat.

Dzięki trzem medalom zdobytym w środę Holandia znalazła się w czwartek rano na 13. miejscu w klasyfikacji medalowej. Polska (srebro i dwa brązy) była 31.

Na poprzednich igrzyskach w Tokio reprezentanci Holandii wywalczyli aż 36 medali, w tym 10 złotych, co dało Holandii 7. miejsce w klasyfikacji medalowej - najlepsze w historii.

01.08.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.