Holandia, sport: Verstappen znów poza podium

Czasy, kiedy Max Verstappen wygrywał wyścig za wyścigiem, to już przeszłość. W Grand Prix Belgii Holender ponownie znalazł się poza podium.

Na torze w Spa Verstappen przyjechał na metę jako piąty, ale ostatecznie zajął… czwarte miejsce. George Russel, który na mecie był pierwszy, został bowiem zdyskwalifikowany ze względu na zbyt niską wagę bolidu.

W efekcie pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), drugi był Australijczyk Oscar Piastri (McLaren), a trzeci Charles Leclerc (Ferrari) z Monako.

Dla Verstappena było to już drugie z rzędu Grand Prix bez miejsca na podium i czwarte z rzędu, którego nie wygrał. Początek sezonu w wykonaniu Holendra był zupełnie inny: Verstappen wygrał siedem z dziesięciu pierwszych wyścigów.

Od Grand Prix Austrii kierowca Red Bulla radzi sobie już nieco gorzej. W Austrii był piąty, w Wielkiej Brytanii drugi, na Węgrzech piąty, a teraz w Belgii - czwarty.

Dzięki świetnym wynikom z pierwszej części sezonu Holender wciąż jednak ma dużą przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Po 14 wyścigach Verstappen ma na koncie 277 punktów, a drugi Lando Norris (McLaren) 199. Kolejne pozycje zajmują Leclerc (177) i Piastri (162).