Holandia, sport: Jest nie do zatrzymania! Holenderka mistrzynią Europy

Kolejny sukces w bogatej już karierze 24-letniej Holenderki: Femke Bol zdobyła we wtorek wieczorem złoty medal Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w biegu na 400 m przez płotki.

Bol nie dała szans rywalkom. Uzyskała czas 52,49 s i zdecydowanie wyprzedziła konkurentki. Zdobywczyni srebra, Francuzka Louise Maraval, na przebiegnięcie 400 m i pokonanie płotek potrzebowała prawie dwóch sekund więcej i miała czas 54,23 s.

Na podium stanęła również rodaczka Bol. Brąz wywalczyła Cathelijn Peeters, która uzyskała czas 54,37 s. To dla 27-letniej biegaczki największy indywidualny sukces w karierze, poinformował portal nu.nl.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 r. Bol wywalczyła brąz. Czas uzyskany we wtorek na ME w Rzymie był najlepszy w tym roku. Pochodząca z Amersfoort lekkoatletka należy więc do głównych kandydatek w walce o złoto na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Złoto w biegu na 400 m przez płotki to drugi medal Bol na tegorocznych ME. Wcześniej 24-latka wywalczyła brąz w sztafecie mieszanej 4x400 m. W środę weźmie też udział w finale sztafety kobiet 4x400 m.

12.06.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.