Holandia, sport: Bolesna porażka holenderskiego tenisisty z utalentowanym Chińczykiem

Po 3 godzinach i 35 minutach zaciętej walki Botic van de Zandschulp przegrał z 18-letnim Chińczykiem Junchengiem Shang w drugiej rundzie turnieju tenisowego w Hongkongu.

Wszystkie trzy sety decydowały się w tie-breaku. W pierwszym secie wygrał Holender, ale w kolejnych dwóch lepszy był już młody utalentowany Azjata. Shang wygrał ostatecznie 6-7 (5), 7-6 (2), 7-6 (2).

W pierwszej rundzie Bank of China Hong Kong Tennis Open 28-letni Holender dosyć łatwo wygrał z Japończykiem Shintaro Mochizuki 7-5, 6-1. Z kolei Sheng również w pierwszej rundzie stoczył zażartą batalię i po prawie trzech godzinach walki wyeliminował wyżej notowanego Chorwata Laslo Djere.

Van de Zandschulp rozpoczął ten sezon z nowym trenerem. Jest nim Szwed Johan Örtegren. Holender zajmuje obecnie 50. miejsce w rankingu ATP. W starciu z Shengiem był, przynajmniej na papierze, faworytem, bo Chińczyk jest sklasyfikowany dopiero na 183. miejscu.

Turniej w Hongkongu to turniej rangi ATP 250, a zatem zwycięzca otrzyma 250 punktów do rankingu. Dla wielu tenisistów to jedna z ostatnim okazji, by sprawdzić formę przed wielkoszlemowym Australian Open. Turniej w Melbourne rozpocznie się w niedzielę 14 stycznia.

04.01.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.