Holandia, sport: Ale powrót! Sensacyjne zwycięstwo ekipy z Eindhoven

PSV wygrało w środę wieczorem w Sevilli 3-2 i zapewniło sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Gol dający zwycięstwo gościom z Eindhoven padł w 92. minucie spotkania.

Ekipa z Eindhoven przegrywała już 0-2, ale w fantastycznym stylu nie tylko odrobiła straty, ale i wywalczyła trzy punkty. W 24. minucie prowadzenie gospodarzom dał Ramos, a na początku drugiej połowy gola na 2-0 strzelił En-Nesyri.

Wydawało się, że jest już po meczu, ale „finisz” holenderskiej drużyny był imponujący. Sporo w tym pomogła druga żółta kartka dla Ocamposa w 66. minucie.

PSV świetnie wykorzystało grę w przewadze i już 68. minucie pięknego kontaktowego gola strzelił Saibari. W 81. piłkę do własnej bramki skierował Gudelj i zrobiło się 2-2. W drugiej minucie doliczonego zwycięską główką popisał się Pepi.

W drugim meczy grupy B Arsenal zdeklasował RC Lens 6-0. Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka fazy grupowej, ale jest już pewne, że grupę B wygrał Arsenal (12 puntów w tej chwili), a PSV będzie drugie (8 punktów). To właśnie te dwa zespoły awansują do 1/8 finału Ligi Mistrzów. RC Lens ma 5 punktów, a Sevilla jedynie 2.

30.11.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.