Holandia, sport: Spektakularny mecz w Eindhoven, Ajax nie jest już liderem

PSV wygrało w niedzielę z Feyenoordem 4-3 i zostało nowym liderem Eredivisie. Ajax doznał pierwszej ligowej porażki w sezonie.

Rozegrany w deszczu mecz w Eindhoven był spektakularnym, pełnym emocji widowiskiem. Piłkarze obu drużyn oddali w sumie 40 strzałów, a kibice obejrzeli siedem bramek.

Pierwszy gol padł już w trzeciej minucie (Idrissi) i to goście objęli prowadzenie. Potem dwa gole dla PSV zdobyli Branthwaite i Gapko, a przed przerwą wyrównał da Silva.

Na początku drugiej połowy prowadzenie gospodarzom dał Til, ale w 73. min wyrównał Kokcu. Decydujący o zwycięstwie PSV gol padł w 83. min, a jego autorem był Obispo.

Ekipa z Eindhoven wykorzystała potknięcie Ajaxu, który w niedzielę doznał bolesnej porażki w Alkmaar. Mistrzowie Holandii przegrali tam z AZ 1-2. Ajax prowadził od 12. min, ale w końcówce pierwszej połowy bramki dla gospodarzy zdobyli de Wit i Odgaard.

Po siedmiu kolejkach Eredivisie PSV i Ajax mają na koncie po 18 punktów, ale to drużyna z miasta Philipsa ma minimalnie lepszy bilans bramkowy i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Trzecie jest AZ (17 punktów), a czwarty Feyenoord (16 punktów).

19.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.