Holandia, sport: To mogła być kompromitacja… Trudny mecz AZ w Lidze Konferencji

AZ Alkmaar do 81. minuty meczu z FC Vaduz jedynie remisowało 1-1. Holendrzy ostatecznie wygrali 4-1, ale nie było to zwycięstwo w najlepszym stylu.

Mecz w Alkmaar był dla FC Vaduz pierwszym w historii wyjazdowym spotkaniem w pucharach europejskich. Klub z Liechtensteinu - czyli kraju, który nawet nie ma profesjonalnej ligi piłkarskiej - na co dzień gra w lidze szwajcarskiej, a w tym sezonie po raz pierwszy w historii awansował do turnieju głównego europejskich pucharów.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli więc gospodarze, ale po golach Barasiego (AZ, 19. min.) i Goelzera (FC Vaduz, 22. min) długo utrzymywał się remis 1-1.

Nawet przewaga liczebna AZ (w 61. minucie czerwoną kartkę zobaczył bramkarz gości Büchel) długo nie przekładała się na wynik. Dopiero gol Beukemy w 81 min. i trafienia Sugawary i Daniego de Wita w doliczonym czasie gry, przechyliły szalę zwycięstwa na stronę ekipy z Alkmaar.

Po dwóch kolejkach Ligi Konferencji AZ ma na koncie 6 punktów i zajmuje pierwsze miejsce w grupie E. Drugie jest Dnipro-1 (3 punkty), a Apollon i FC Vaduz mają po 1 punkcie na koncie.

16.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.