Sport: Było blisko, ale się nie udało… Stracona szansa Ajaxu

Do 89. min. wyjazdowego spotkania z Liverpoolem mistrzowie Holandii remisowali 1-1. Ostatecznie w tej kolejce LIgi Mistrzów Ajax nie zdobył jednak punktów.

Tydzień temu amsterdamczycy mieli o wiele więcej powodów do radości. Ajax rozpoczął rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów od zwycięstwa w Amsterdamie 4-0 z Glasgow Rangers.

We wtorkowym meczu to jednak nie holenderski klub był faworytem. Wyjazdowy mecz z Liverpoolem to dla każdej drużyny wielkie wyzwanie. Ajax szybko się o tym przekonał, bo gospodarze od razu rzucili się do ataku i po 17. minutach prowadzili 1-0. Strzelcem gola dla Liverpoolu był Mohamed Salah.

Mistrzowie Holandii wykazali się dużą skutecznością. Dziesięć minut później Ajax zamienił swój jedyny celny strzał w meczu na gola. Wyrównującą bramkę zdobył Mohammed Kudus.

W drugiej połowie gospodarze atakowali, a Ajax bronił korzystnego wyniku. W sumie gracze Liverpoolu oddali w całym meczu aż 24 strzały (w tym 10 w światło bramki), wobec tylko 3 Ajaxu. Kiedy wydawało się, że amsterdamczycy uratują jeden punkt, losy meczu odmienił Joël Matip. To on w 89. min. ustalił wynik na 2-1.

- Było ciężko, ale sami jesteśmy sobie winni. Nie byliśmy dziś w stanie kreować gry i za często graliśmy długie piłki - powiedział po meczu Daley Blind, cytowany przez portal nu.nl.

Drugi mecz grupy A pomiędzy Rangers i Napoli odbędzie się w środę o godz. 21:00.

14.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.