Holandia, sport: Czwarty medal 24-letniej Holenderki w Pekinie!

Suzanne Schulting zdobyła w środę swój czwarty medal w short tracku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. 24-latka z Groningen wywalczyła brąz w wyścigu na 1.500 m.

Wcześniej Schulting zdobyła w Pekinie złote medale w wyścigu na 1.000 m i w sztafecie kobiet oraz srebro w wyścigu na 500 m.

W sumie ta dopiero 24-letnia zawodniczka ma na koncie już sześć medali olimpijskich. Cztery lata temu na igrzyskach w Pjongczang Schulting zdobyła złoto w wyścigu na 1.000 m oraz brąz w sztafecie.

W czwartkowym finale na 1.500 m tryumfowała Choi Min-jeong z Korei Południowej. Walka o srebro była bardzo zacięta, ale Schulting minimalnie przegrała z Włoszką Arianną Fontaną. Różnica czasu pomiędzy Włoszką i Holenderką wyniosła zaledwie trzy tysięczne sekundy.

W sumie reprezentacja Holandii wywalczyła w Pekinie jak dotąd 14 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe. W środę Holandia zajmowała szóste miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk, za Norwegią, Niemcami, Stanami Zjednoczonymi, Chinami i Austrią. Polska jak dotąd zdobyła jeden medal (brąz Dawida Kubackiego w skokach narciarskich na normalnej skoczni).