Holandia, sport: Ale emocje, ale mecz! Cenna wygrana w Lidze Mistrzów

Jak strzelić trzy gole, mimo że oddało się tylko dwa strzały w światło bramki? Przeciwnik musi pomóc…

Feyenoord pokonał w środę wieczorem w fazie ligowej prestiżowej Ligi Mistrzów Gironę 3-2. Do zwycięstwa rotterdamczyków przyczyniły się w dużym stopniu dwa samobójcze trafienia rywali.

To był zresztą niezwykle emocjonujący mecz: oprócz dwóch trafień samobójczych kibice zobaczyli też dwie niewykorzystane jedenastki (po jednej dla każdej z drużyn) i jednego nieuznanego przez sędziów gola.

Najpierw prowadzenie gospodarzom dał David Lópes, ale kilka minut później Herrera wbił piłkę do własnej bramki i było 1-1. Po ponad pół godzinie gry Feyenoord prowadził już 2-1, po trafieniu Milambo.

W 73. minucie gry na listę strzelców zapisał się Holender Donny van de Beek. Podkreślić jednak trzeba, że Van de Beek jest zawodnikiem Girony… Zrobiło się 2-2, ale do podziału punktów nie doszło. W 79. minucie kolejny zawodnik Girony pokonał własnego bramkarza - tym razem pechowcem był Krejci.

Dla ekipy z Rotterdamu wygrana w Gironie była pierwszym wyjazdowym zwycięstwem w Lidze Mistrzów od ponad dwóch dekad.

Trzy punkty w LM bardzo się Feyenoordowi przydadzą. Początek sezonu wicemistrzów Holandii nie jest bowiem udany. W lidze Eredivisie po 6 spotkaniach zajmują dopiero 6. miejsce, a pierwszym spotkaniu LM przegrali na własnym terenie aż 0-4 z Bayerem Leverkusen.

Tegoroczna Liga Mistrzów ma inny format niż w poprzednich latach. Bierze w niej udział 36 zespołów (a nie 32 jak kiedyś) i nie ma podziału na 4-drużynowe grupy. Wszystkie zespoły rywalizować będą przez 8 kolejek w jednej, 36-drużynowej grupie.

Po 8 kolejkach fazy ligowej bezpośredni awans do 1/8 finału zapewnią sobie drużyny z 8 pierwszych miejsc fazy grupowej. Zespoły z miejsc od 9. do 24. powalczą w fazie play-off o pozostałych 8 miejsc w 1/8 finału tych rozgrywek.

Feyenoord po dwóch kolejkach fazy ligowej zajmuje w tabeli LM obecnie 22. pozycję. W następnej kolejce tych rozgrywek rotterdamczycy zmierzą się na wyjeździe z Benficą. Spotkanie zaplanowano na 23 października.

3.10.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.