Holandia, sport: Emocje, dobra gra i punkt dla Oranje!

To było emocjonujące widowisko na wysokim poziomie. Piłkarska reprezentacja Holandii zremisowała w Lidze Narodów z Niemcami 2-2.

Mecz w Amsterdamie nie mógł się dla gospodarzy zacząć lepiej. Już w drugiej minucie spotkania prowadzenie Pomarańczowym dał Tijjani Reijnders.

To jednak goście schodzili na przerwę w lepszych humorach. W 38. minucie błąd Matthijsa de Ligta wykorzystał Deniz Undav, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy prowadzenie 2-1 dał Niemcom Joshua Kimmich.

Na początku drugiej połowy doszło do kolejnego zwrotu akcji. Gola dla Oranje zdobył Denzel Dumfries - i jak się okazało, było to trafienie warte jeden punkt, bo wynik już się nie zmienił.

Kibice w stolicy Holandii zobaczyli zatem emocjonujące, dobre spotkanie, a remis z Niemcami to całkiem przyzwoity wynik. Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Narodów zarówno Oranje, jak i Niemcy mają po 4 punkty. W grupie 3 Ligi A są też Węgry oraz Bośnia i Hercegowina (obie te reprezentacje mają po 1 punkcie).

Kilka dni wcześniej Oranje pokonali Bośnę i Hercegowinę 5-2. Selekcjoner Ronald Koeman po dwóch meczach Ligi Narodów nie krył zadowolenia z postawy podopiecznych.

- Ten tydzień to jeden wielki komplement dla tej drużyny. Sposób, w jaki piłkarze pracowali i to, co udało się wywalczyć w dwóch meczach, daje dużo nadziei na przyszłość - powiedział Koeman, cytowany przez portal nu.nl.

11.09.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.