Holandia, sport: Walczył sześć godzin, ale wygrał! Sukces młodego tenisisty z Holandii

To był debiut w świetnym stylu. Jesper de Jong po długiej, przerywanej deszczem batalii pokonał w pierwszej rundzie tenisowego Roland Garros wyżej sklasyfikowanego Jacka Drapera.

Od pierwszej do ostatniej piłki niedzielnego meczu minęło prawie sześć godzin. Początkowo wydawało się, że mecz będzie dużo krótszy. 23-letni Holender wygrał dwa pierwsze sety, ale potem zaczął grać nieco gorzej.

De Jong przegrał trzeciego seta, a czwarta partia została przerwana z powodu opadów deszczu. Po meczu Holender przyznał, że cieszył się z tej przerwy, bo zaczynał odczuwać skurcze i potrzebował odpoczynku. Nie pomogło mu to w wygraniu czwartego seta, ale w piątym, decydującym był już lepszy.

Ostatecznie Holender wygrał z Brytyjczykiem 7-5, 6-4, 6-7 (3), 3-6, 6-3. Dla De Jonga był to pierwszy występ w turnieju głównym French Open. Nie był faworytem. De Jong sklasyfikowany jest dopiero na 176. pozycji w rankingu ATP, a jego rywal to numer 39.

W kolejnej rundzie Holendra czeka jednak arcytrudne zadanie. Jego rywalem będzie Carlos Alcaraz, obecnie jeden z najlepszych tenisistów świata, należący do ścisłego grona faworytów tego turnieju. Alcaraz gładko pokonał w pierwszej rundzie JJ. Wolfa 6-1, 6-2, 6-1.

27.05.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.