Holandia, sport: Zmienił spodenki i... wygrał

Po prawie trzygodzinnej batalii Tallon Griekspoor pokonał w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ABN AMRO Open Włocha Lorenzo Musettiego 3-6, 7-6 (7), 7-6 (3).

- Nie dopuszczałem do siebie myśli, że mógłbym odpaść już w pierwszej rundzie. Gdyby ten mecz odbywał się za granicą, różnie mogłoby się skończyć. Publiczność na pewno mi pomogła - powiedział po wygranej w rotterdamskiej hali Ahoy 27-letni Holender.

Griekspoor był bliski porażki. Jego rywal miał dwie piłki meczowe, ale ich nie wykorzystał. W decydujących momentach to częściej Holender zachowywał zimną krew. Także forma serwisowa mu pomogła: Griekspoor zaserwował aż 19 asów, wobec 8 rywala.

Po meczu zajmujący obecnie 29. miejsce w światowym rankingu Holender przyznał, że miał w pierwszym secie problemy ze… spodenkami. Jak się okazało, były one za ciasne. Kiedy chciał je zmienić i zaczął szukać w torbie rezerwowych spodenek, uświadomił sobie, że ich nie zabrał.

Na szczęście członek zespołu Griekspoora dostarczył mu po pierwszym secie nowe spodenki. I jak pokazuje wynik: pomogło. W kolejnych dwóch partiach tryumfował już reprezentant gospodarzy.

W ubiegłorocznej edycji turnieju Griekspoor pokazał się z dobrej strony i dotarł aż do półfinału, w którym przegrał z Jannikiem Sinnerem, niedawnym tryumfatorem Australian Open.

ABN AMRO Open to największy turniej tenisowy w Holandii. W ubiegłym roku w finale zmierzyli się - podobnie jak w tegorocznym Australian Open - Daniił Miedwiediew i wspomniany już Sinner. Rok temu w Rotterdamie zwyciężył jednak Rosjanin (5-7, 6-2, 6-2).

W przeszłości turniej w Rotterdamie wygrywali między innymi Roger Federer, Stan Wawrinka, Andy Murray, Lleyton Hewitt, Boris Becker, Stefan Edberg, Jimmy Connors, Björn Borg czy Arthur Ashe. Turniej ma długą historię, bo pierwsza edycja odbyła się w 1972 r.

13.02.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.