Holandia, sport: Ajax pokazał klasę, hattrick 23-latka!

W pierwszym spotkaniu dwumeczu o miejsce w fazie grupowej Ligi Europy UEFA amsterdamski klub wygrał na wyjeździe z bułgarskim Łudogorecem 4-1.

Już po osiemnastu minutach goście z Holandii prowadzili 2-0. Autorem obu trafień był 23-letni napastnik Mohammed Kudus. Jeszcze przed przerwą gola na 3-0 strzelił Brian Brobbey.

Na początku drugiej połowy Kudus wpisał się na listę strzelców po raz trzeci i nadzieje Bułgarów na grę w fazie grupowej Ligi Europy nie mogły być już wielkie. W 70. minucie jedenastkę wykorzystał Olivier Verdon i gospodarze zmniejszyli rozmiar porażki do 1-4.

Ajax wykazał się w czwartek wielką skutecznością. W światło bramki rywali oddał jedynie pięć strzałów, z czego cztery zamienił na gole. Amsterdamczycy byli dłużej w posiadaniu piłki (60%) i od początku kontrolowali przebieg spotkania.

Rewanżowy mecz w stolicy Holandii odbędzie się w przyszły czwartek. Początek o godz. 20:00.

Być może bohater spotkania w Bułgarii wtedy już nie wybiegnie na stadion w koszulce Ajaxu. Holenderskie media od dłuższego czasu spekulują na temat prawdopodobnego transferu Kudusa. Zainteresowanie 23-latkiem wyraziły West Ham United i kluby z Arabii Saudyjskiej, poinformował portal nu.nl.