Holandia, sport: Holenderka wygrała TdF. Także Polka wysoko

Demi Vollering wygrała tegoroczną edycję Tour de France Femmes. Na drugim miejscu podium stanęła Belgijka Lotte Kopecky, a na trzecim Polka Katarzyna Niewiadoma.

Ostatnim etapem tegorocznego TdF była jazda indywidualna na czas. Odcinek 22,6 km najszybciej pokonała Marlen Reusser ze Szwajcarii. Druga była Vollering, a trzecia Kopecky.

Dobry wynik w jeździe indywidualnej na czas dał Kopecky awans o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej. Holenderka Annemiek van Vleuten, która w niedzielę była dopiero 14., straciła przez to miejsce na podium w całym wyścigu.

W ubiegłorocznym TdF Vollering zajęła drugie miejsce. Tryumfowała wówczas Van Vleuten. Dla 40-letniej utytułowanej zawodniczki był to ostatni Tour de France w karierze.

Tegoroczny Tour de France był bardzo dobry dla zespołu Team SD Worx. Zarówno pierwsza Vollering, jak i druga Kopecky są zawodniczkami tej ekipy. Katarzyna Niewiadomo ściga się w barwach Canyon-SRAM.

Dla 26-letniej Vollering wygrana w tegorocznym TdF Femmes jest największym sukcesem w karierze. Holenderka jest w tym sezonie w świetnej formie i wygrała już kilka innych wyścigów, między innymi Amstel Gold Race.

Katarzyna Niewiadoma przed ostatnim etapem tegorocznego TdF zajmowała drugą pozycję. W niedzielnej jeździe indywidualnej na czas była dziewiąta i to kosztowało ją spadek na trzecie miejsce. Także w ubiegłym roku Polka zajęła trzecie miejsce w tym prestiżowym wyścigu. Niewiadoma wygrała w tym roku klasyfikację górską TdF.

31.07.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.