Sport: Złej passy PSV ciąg dalszy, tym razem w Lidze Europy

Wicemistrz Holandii w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy tylko zremisował z norweskim Bodø/Glimt 1-1.

Na papierze to PSV było zdecydowanym faworytem czwartkowego starcia z mniej znanym klubem ze słabszej ligi norweskiej. W dodatku Holendrzy mieli przewagę własnego terenu.

To jednak Bodø/Glimt objęło tuż przed przerwą prowadzenie. Bramkę dla gości zdobył 21-letni Albert Grønbæk. W drugiej połowie wyrównującego gola strzelił Cody Gapko, ale na więcej PSV tego dnia nie było stać.

Remis z norweskim klubem był kolejnym rozczarowującym wynikiem klubu z miasta Philipsa. Zespół prowadzony przez Ruuda van Nistelrooija przegrał dwa tygodnie temu z Rangers (0-1) i nie awansował przez to do Ligi Mistrzów. W miniony weekend klub z Eindhoven stracił cenne punkty w lidze holenderskiej, ulegając na wyjeździe Twente 1-2.

W drugim meczu grupy A Ligi Europy Arsenal wygrał w czwartek na wyjeździe z FC Zurych 2-1. Za tydzień piłkarzy PSV czeka w tych rozgrywkach trudne wyzwanie: zmierzą się w Londynie z Arsenalem.

09.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.