Sport: Mistrzostwo coraz bliżej! Verstappen najlepszy w Zandvoort

Max Verstappen wygrał w niedzielę kolejny wyścig Formuły 1 – tym razem na własnym terenie.

Walka o zwycięstwo na torze w Zandvoort była zacięta, ale ku radości tysięcy holenderskich kibiców to ich 24-letni rodak z zespołu Red Bull przyjechał na metę jako pierwszy. Na drugim miejscu podium stanął George Russell (Mercedes), a trzeci był Charles Leclerc (Ferrari).

Lewis Hamilton (Mercedes), wielokrotny mistrz świata, a w ubiegłym sezonie główny rywal Verstappena, zajął czwarte miejsce, a Sergio Pérez – kolega Verstappena z zespołu Red Bull – był piąty.

Dla Verstappena wygrana w Grand Prix Holandii była już 30 zwycięstwem w wyścigu Formuły 1. W tym sezonie Holender wygrywał już 10-krotnie.

Verstappen umocnił się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej. W sumie ma na koncie 310 punktów, a przewaga nad zajmującymi wspólnie drugie miejsce Leclerciem i Pérezem wynosi już ponad 100 punktów (Leclerc i Pérez mają po 201 punktów).

Do końca sezonu Formuły 1 pozostało siedem wyścigów. Kolejne zawody odbędą się w przyszły weekend we Włoszech. Jeśli także na torze w Monza Holender będzie najlepszy, to być może już w następnych zawodach w Singapurze lub Japonii Verstappen będzie mógł zapewnić sobie drugi tytuł mistrza świata.