Holandia, Tokio 2020: Brąz dla Holenderki w boksie. W drodze po medal pokonała Polkę

Nouchka Fontijn zdobyła brązowy medal w boksie kobiet w kategorii do 75 kg. Holenderka przegrała w piątek w półfinale z Lauren Price w Walii.

W 1/8 finału Fontijn pokonała reprezentantkę Polski Elżbietę Wójcik. Następnie wygrała z Kanadyjką Tammarą Thibeault. W półfinale musiała uznać wyższość o 6 lat młodszej Walijki.

W boksie po przegranej w półfinale nie ma walki o trzecie miejsce i przyznaje się dwa brązowe medale. Dla 33-letniej Fontijn był to drugi medal olimpijski w karierze. Pięć lat temu na igrzyskach w Rio Holenderka wywalczyła srebrny krążek. W decydującej walce przegrała wtedy z Amerykanką Claressą Shields.

Już przed wyjazdem do Tokio 33-letnia zawodniczka zapowiedziała, że po igrzyskach zakończy karierę. Brąz zdobyty w stolicy Japonii to piękne zwieńczenie udanej kariery. Wcześniej Fontijn dwukrotnie zdobywała Mistrzostwo Europy i wywalczyła trzy srebrne medale Mistrzostw Świata, przypomina portal nu.nl.

06.08.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.