Holandia, Tokio: Srebro dla holenderskiej pływaczki. Już co najmniej 23 medale dla Holandii!

Sharon van Rouwendaal zdobyła w środę srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Holenderskiej długodystansowej pływaczce nie udało się obronić tytułu w wyścigu na 10 km na otwartym akwenie wywalczonego pięć lat temu w Rio.

27-letnia pływaczka nie kryła jednak zadowolenia ze srebrnego medalu. – Jako faworytka byłam pod presją, ale dobrze sobie z tym poradziłam. Jestem zadowolona ze srebra. To były po prostu dobre zawody, sprytnie to rozegrałam – mówiła po przekroczeniu mety, cytowana przez portal nos.nl.

Złoto zdobyła Brazylijka Ana Marcela Cunha, a brąz Australijka Kareena Lee. Panie płynęły prawie dwie godziny, ale różnica pomiędzy pierwszą a drugą zawodniczką wyniosła zaledwie sekundę.

Coraz więcej wskazuje na to, że to mogą być najlepsze igrzyska w historii Holandii. Wiadomo już, że Pomarańczowi zdobędą w Tokio co najmniej 23 medale (stan na środę, godz. 9:00). Jak dotąd najlepszymi dla Holandii igrzyskami w historii były zawody w Sydney w 2000 r., kiedy to reprezentantki i reprezentanci Oranje zdobyli 25 krążków.

04.08.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.