Holandia, sport: Zwycięstwo Holendra „na lekach przeciwbólowych”

Mimo problemów zdrowotnych Tallon Griekspoor awansował do drugiej rundy French Open. Holenderski tenisista pokonał we wtorek w czterech setach Mackenzie McDonalda.

Przed meczem z niżej notowanym Amerykaninem Griekspoor narzekał na ból ramienia. We wtorek ból był już mniejszy niż kilka dni wcześniej, ale nie ustąpił całkowicie. Holender przed meczem musiał więc wziąć leki przeciwbólowe.

- Jeszcze w weekend ból był tak wielki, że nie mogłem spać. Miałem wtedy wątpliwości, czy w ogóle zagram - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Griekspoor.

27-letni Holender w rankingu ATP sklasyfikowany jest obecnie na 25. miejscu. O dwa lata starszy Mackenzie McDonald zajmuje 74. pozycję. Pomijając kiepskiego trzeciego seta, Griekspoor wygrał z Amerykaninem dosyć pewnie: 6-3, 6-4, 1-6, 6-2.

W kolejnej rundzie rywalem najlepszego obecnie holenderskiego tenisisty będzie Luciano Darderi. 22-letni Włoch zajmuje w rankingu 40. pozycję.

Griekspoor po raz pierwszy w głównym turnieju singlowym na kortach Rolanda Garrosa wystąpił dwa lata temu. Odpadł wtedy w drugiej rundzie i podobnie było w ubiegłym roku.

Jak dotąd najlepszymi wynikami Griekspoora w Wielkim Szlemie są trzecie rundy w Australian Open w tym i w ubiegłym roku.

29.05.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.