Holandia, sport: 400 tys. euro w tydzień. Tenisista z Włoch najlepszy w Rotterdamie

Jannik Sinner to niewątpliwie nowa gwiazda tenisa. Młody Włoch po tym, jak kilka tygodni temu wygrał Australian Open, tryumfował również w Rotterdamie.

W finale ABN AMRO Open w Rotterdamie Sinner pokonał Australijczyka Alexa de Minaura 7-5, 6-4. Za wygranie tego najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego w Holandii 22-letni Włoch dostał niespełna 400 tys. euro. Finalista z Australii otrzymał około 215 tys. euro.

Oba sety niedzielnego finału rozegranego w hali Ahoy były dosyć wyrównane, ale w kluczowych momentach skuteczniejszy i sprytniejszy był Sinner. Mecz stał na wysokim poziomie, a obaj zawodnicy zakończyli go z dużo większą liczbą wygrywających uderzeń niż niewymuszonych błędów.

W ubiegłym roku Sinner również zagrał w finale ABN AMRO Open, ale wtedy przegrał w trzech setach z Rosjaninem Miedwiediewem. W ciągu dwunastu miesięcy Włoch poczynił jednak olbrzymie postępy, a od poniedziałku zajmuje w rankingu ATP trzecie miejsce. Jeszcze nigdy żaden włoski tenisista nie był notowany tak wysoko.

W Rotterdamie walczył także najlepszy polski tenisista, Hubert Hurkacz. Wrocławianin rozegrał dwa wyrównane, długie spotkania. W pierwszej rundzie wygrał w trzech setach z Czechem Lehečką, ale w drugiej rundzie po ponad dwuipółgodzinnej batalii przegrał w trzech setach z faworytem gospodarzy Tallonem Griekspoorem.

19.02.2024 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.