Holandia, SPORT: Holendrzy z łatwością pokonali Biało-Czerwonych, kończąc z wynikiem 2:0

To nie miało tak wyglądać. Mecz Polska-Holandia miał testem dla Biało-Czerwonych, ale okazał się druzgoczącą porażką. Mecz Ligi Narodów UEFA 2022 odbywał się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie i zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny „Pomarańczowych”. Gole strzelili Cody Gakpo i Steven Bergwijn.

Starcie Polska-Holandia zapowiadane było jako jeden z ważniejszych testów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata 2022. Co więcej, Polacy potrzebowali punktów do tego, aby przybliżyć się do utrzymania w Dywizji A Ligi Narodów UEFA. Niestety, o ile spodziewano się wielkich emocji, to te szybko ostudzili Holendrzy.

Goście wyszli na prowadzenie już w 13. minucie. W akcji bramkowej bawili się z reprezentacją Polski, która była bezradna w defensywie (Holendrzy wymienili aż 21 podań!). W drugiej połowie „Pomarańczowi” strzelili drugiego gola i ustalili wynik meczu na 2:0. Ich wygrana nawet przez moment nie była zagrożona.

Występ Polaków ostro komentowali eksperci na Twitterze. „Przygnębiający obraz naszej drużyny w starciach z Belgią i Holandią. Remis i trzy porażki, bramki 3-11" - podsumował Robert Błoński z Przeglądu Sportowego.

Dzięki wygranej, Holandia pojawi się na niedzielnym meczu grupowym przeciwko Belgii z trzypunktową przewagą. W drugim meczu w tej grupie Belgia pokonała Walię 2:1. Niedzielny mecz ma się odbyć o 20:45 na Johan Cruijff ArenA w Amsterdamie. Wystarczy remis, aby podopieczni Louisa van Gaala awansowali do finałowej czwórki Ligi Narodów.

23.09.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.