Holandia, sport: Remis Ajaxu w Lidze Mistrzów

Ajax zremisował w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona 2-2. Po przerwie amsterdamczycy prowadzili w Portugalii 2-1, ale w drugiej połowie to gospodarze grali lepiej.

Pierwsza część spotkania należała do gości. Gdyby Ajax wykazał się większą skutecznością, prowadzenie amsterdamczyków po 45 minutach mogłoby być dużo wyższe.

W 18. minucie gola dla Ajaxu strzelił Dusan Tadić. Potem swoje trzy minuty miał Sébastian Haller. Napastnik Ajaxu najpierw strzelił samobójczego gola, ale trzy minuty później umieścił piłkę już we właściwej bramce.

W drugiej połowie kibice obejrzeli tylko jednego gola. W 72. minucie wynik na 2-2 ustalił Roman Jaremczuk. Ukraiński zawodnik zadedykował tę bramkę swojemu krajowi, zaatakowanemu przez Rosję.

Mecz rewanżowy w Amsterdamie odbędzie się we wtorek 15 marca. Aby awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, Ajax musi wygrać to spotkanie. Zasada, wedle której w przypadku remisu w dwumeczu to bramki zdobyte na wyjeździe przesądzają o awansie, w tym sezonie już nie obowiązuje. Jeśli więc w stolicy Holandii po regulaminowym czasie gry będzie na przykład 0-0 czy 1-1, to również wtedy czeka nas dogrywka.

24.02.2022 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.