Holandia, sport: SuperMax! Holender zmierza po mistrzostwo Formuły 1?

Po kolejnym zwycięstwie na torze w Austrii przewaga Maxa Verstappena w klasyfikacji generalnej Formuły 1 nad drugim Lewisem Hamiltonem wynosi już 32 punkty.

23-letni Holender wygrał w niedzielę Grand Prix Austrii. Było to już piąte zwycięstwo w tym sezonie młodego kierowcy Red Bull Racing-Honda. Jako drugi na metę przyjechał Valtteri Bottas (Mercedes), a na najniższym stopniu podium stanął Lando Norris (McLaren-Mercedes).

Główny rywal Holendra w walce o mistrzostwo, Brytyjczyk Lewis Hamilton, był dopiero czwarty. Po dziewięciu wyścigach tego sezonu Hamilton ma na koncie 150 punktów, a Verstappen 182.

Do zakończenia sezonu zostałÂ o jeszcze 14 wyścigów, więc wszystko jest jeszcze możliwe. Coraz więcej ekspertów i komentatorów wskazuje jednak na to, że Verstappen wyrasta na faworyta do końcowego tryumfu.

„Ten 23-latek bije wszystkie rekordy: już 15 razy wygrywał, 50 razy stawał na podium. Hamilton w tym wieku miał jedynie 21 miejsc na podium, a legendarny Michael Schumacher jedynie 7”, przypomniał włoski dziennik „Corriere della Sera”, który nazwał Verstappena „SuperMaxem”.

„Po raz pierwszy Verstappen naprawdę dominował: jego auto było lepsze w wolnych zakrętach, na prostej drodze i w szybkich zakrętach. (…) Jeśli tak dalej pójdzie, to będzie nudny rok” – napisał dziennikarz hiszpańskiego dziennika „Marca”, sugerujący, że Holender może już teraz realnie myśleć o mistrzostwie.

05.07.2021 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.