Holandia, sport: Rekordowo wysoka porażka PSV w Lidze Mistrzów

Wicemistrzowie Holandii nie mieli w starciu z Arsenalem wiele do powiedzenia. PSV przegrało pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów aż 0-4.

Oznacza to wyrównanie najgorszego wyniku PSV w tych rozgrywkach. Wcześniej klub z Eindhoven przegrywał 0-4 w LM właśnie z Arsenalem (w sezonie 2002/2003), Olympique Lyonnais (2005/2006) i z FC Barceloną (2018/2019) - przypomniał portal nu.nl.

W środę wieczorem goście z Holandii już po dwudziestu minutach przegrywali 0-2, po golach Bukayo Saki i Leandro Trossarda. Na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 3-0, bo na listę strzelców w pierwszej połowie wpisał się też Gabriel Jesus. W drugiej części gry wynik na 4-0 ustalił Martin Ødegaard.

W drugim spotkaniu grupy B Sevilla zremisowała na własnym terenie z RC Lens 1-1. Po pierwszej kolejce fazy grupowej PSV jest więc na ostatnim miejscu w tabeli. W następnej kolejce LM ekipa z miasta Philipsa zmierzy się na własnym terenie z Sevillą. Mecz ten zaplanowano na wtorek 3 października.

W tym roku w LM występują dwie holenderskie drużyny. We wtorek kibice niderlandzkiej piłki byli w lepszych humorach. Rywalem aktualnego mistrza kraju w Rotterdamie był Celtic, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0.

21.09.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.