Holandia, sport: Ale wieczór w Rotterdamie! Świetny powrót Feyenoordu do LM

Dwa gole dla Feyenoordu, dwie czerwone kartki dla Celticu. Mistrzowie Holandii bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczne zmagania w Lidze Mistrzów.

Rotterdamski klub wygrał we wtorek z gośćmi ze Szkocji 2-0. Gospodarze objęli prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się wtedy Calvin Stengs.

W drugiej połowie działo się więcej. W 64. drugi żółty kartonik zobaczył Gustaf Lagerbielke, a sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Igor Paixão jednak spudłował.

Pięć minut później sędzia wyrzucił z boiska kolejnego gracza Celticu. Odin Thiago Holm brutalnie sfaulował gracza Feyenoordu, a sędzia nie miał wątpliwości i pokazał mu czerwoną kartkę. W 76. minucie wynik na 2-0 dla Feyenoordu ustalił Alireza Dżahanbachsz.

Dla rotterdamskiego klubu był to pierwszy mecz w Lidze Mistrzów od sezonu 2017/2018. Powrót do tych najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek klubowych był więc bardzo udany.

W drugim meczu grupy E Lazio zremisowało w Rzymie z Atlético Madryt 1-1. Wyrównującego gola dla Włochów zdobył w 95. minucie spotkania… bramkarz Ivan Provedel, który w ostatniej sekundzie meczu celnie strzelił głowąl!

Po pierwszej kolejce fazy grupowej LM to zatem Feyenoord jest na czele grupy E. Wygrana w Lidze Mistrzów to dla kibiców Feyenoordu dobry prognostyk przed kolejnym ważnym spotkaniem. W najbliższą niedzielę rotterdamski klub zmierzy się na wyjeździe w lidze z odwiecznym rywalem, czyli Ajaxem Amsterdam.

20.09.2023 Niedziela.NL // fot. Shutterstock, Inc.